Бронхіальна алергія

Зміст статті:

Це дуже серйозне ускладнення, від якого не застраховані ні діти, ні дорослі алергіки. З даної статті ви дізнаєтеся, що провокує астму, як вона протікає, як її розпізнати і що робити, якщо вона сталася під час вагітності.

Що таке бронхіальна алергія?

Це хронічне запалення верхніх шляхів дихання, що супроводжується оборотною обструкцією бронхів. В наш час не менше 6% алергіків вже мають такий розлад.

Розвивається воно з-за неправильного лікування гіперчутливості або його відсутності, а також з-за нехтування своїм здоров’ям. Які ще причини провокують дане алергічне ускладнення?

Основні причини астми на алергічному фоні

Основним фактором-провокатором, що призводить до вищеописаного ускладнення, служить IgE-залежний імунну відповідь.

Простіше кажучи, реакція організму на подразник, який може бути харчовим, рослинним (пилок, наприклад), медикаментозним, хімічним, тваринам (шість і т. д.).

З моменту надходження подразника організм і до моменту розвитку бронхіальної алергії можуть пройти лічені хвилини. Найчастіше ускладнення настає після перших симптомів надчутливості.

Астмі схильні люди з вродженою схильністю.

Ускладнення надчутливості можна спровокувати:

 • частими інфекційними хворобами;
 • несприятливою екологією;
 • частим контактом з подразниками;
 • професійною шкідливістю;
 • тривалим прийманням небезпечних медикаментів.

Якщо говорити просто і зрозуміло, то бронхіальна алергія загрожує надчутливої особистості у тому разі, якщо вона нехтує профілактикою і лікуванням.

Наприклад, у дитини є непереносимість котячої шерсті, а його батьки, замість того, щоб віддати кішку, продовжують тримати її в будинку поруч з алергіком.

Таким чином, контакт з подразником стає неминучим. Чим частіше він буде відбуватися, тим більше ймовірність розвитку бронхіальної алергії.

Астма на тлі алергії нерідко трапляється у дітей до підліткового віку. Аби вчасно розпочати лікування ускладнення, необхідно правильно діагностувати його. У вищеописаного ускладнення є певні «особливі» симптоми, про яких язик піде нижче.

Ознаки бронхіальної алергії

Серед основних симптомів можна виділити:

 • утруднене дихання;
 • задуха;
 • свисти і хрипи в грудній клітці;
 • кашель нападів характеру;
 • сухий кашель;
 • кашель зі згустками світлих каламутних мокротиння;
 • задишка при фізичних навантаженнях;
 • швидка втомлюваність;
 • порушення сну.

Вищеперелічені погіршення будуть періодично з’являтися в періоди загострення. В інший час алергік може відчувати себе абсолютно здоровим. При загостреннях організм буде реагувати не тільки на основний подразник, але і на різкі запахи, перепади температури, пил, дим.

Частота загострень залежить від ступеня тяжкості алергії і від подразника. Наприклад, якщо надчуттєвий страждає від полінозу (непереносимості квіткового пилку), то астма буде давати про себе знати виключно в літньо-весняний період.

Якщо бронхіальну надчутливість не лікувати, то виникне «астматичний статус» — астматичний стан з усіма властивими йому наслідками. Знаючи це, вам напевно захотілося дізнатися, як лікувати алергіка при бронхіальній астмі.

Противоастматическая терапія для алергетиків

Препарати та їх дози підбираються індивідуально для кожного алергіка-астматика. Кожні три місяці лікування переглядається. Якщо воно втрачає ефективність, то дозування збільшуються або змінюються медикаменти.

Бронхіальна, як і будь-яка інша алергія, лікується з допомогою антигістамінних ліків, таких як:

 • Супрастин;
 • Тавегіл;
 • Зодак;
 • Кларитин і т. д.

Крім того, призначають інгаляції бронхорозширюючих препаратів (Сальбутамолу, Беродуала і подібних).

Незайвим буде проведення специфічної імунотерапії, в ході якої надчутливого загартовують невеликими дозами подразників, на які він найнегативніше реагує.

В результаті організм перестає сприймати подразник як загрозу. Отже, бронхіальні погіршення не наступають. Ця терапія не дає постійний ефект, але дійсно допомагає алергікам жити повноцінно.

Спосіб життя бронхіального алергіка

Окрім пігулок та інших ліків, що вболіває допоможе правильний спосіб життя. У період загострення він повинен сідати на спеціальну гіпоалергенну дієту. З допомогою дієти можна почистити кишечник і зміцнити імунітет.

Також бронхіальний алергік повинен уникати контактів з подразником.

Якщо він проживає у місцевості з несприятливою екологією, то краще змінити місце проживання або ж хоча б раз у рік перебиратися в місцевість з чистою екологією.

Якщо причиною розладу була шкідлива робота, то її лучі змінити, так як лікування обходиться досить дорого і сенсу з такої роботи просто не буде.

Вагітні і бронхіальна алергія

Якщо астма на алергічному фоні статися у вагітної, то їй потрібна особлива лікування. Більшість препаратів (антигістамінних і тим більше кортикостероїдів) не можна приймати в процесі виношування дитинчати і грудного годування.

Тому головним принципом протиалергічною терапії стає виключення контактів з подразником. Також вагітної настійно рекомендується уникати активного і пасивного куріння.